ERASMUS- LEONARDO PROGRAM 2014. Milánó

2014. június 15 - július 6-ig
• Résztvevők: Modell Divatiskola tanulói (Textilrajzoló és modelltervező, Díszlet és jelmeztervező asszisztens és Divat és stílustervező képzés hallgatói)
• Itthoni felkészítés, a szervezőkkel való együttműködés: Június elején volt egy intenzív felkészítés, amelyik mentálisan és nyelvileg készítette fel a tanulókat a 3 hetes kinti tartózkodásra. A tanulók 30 órás angol nyelvi képzésen vettek részt.
• Kísérő tanárok: a 3 hetes turnus alatt 2+1 hetes váltásban 2-2 tanár felügyelt a gyerekekre

milano14 0111dj: Bagi Jusztina, Pataky Bea, Sánta Enikő, Szabó Alexandra, Verebi Olívia, Wágner Nikolett
11t: Juhász Nikolett, Kiss Liza, Szabó Heni, Tamás Cintia
14ds: Győri Nikolett, Légrádi Eszter

SZÁLLÁS:
Milánó melletti kisvárosban, Monza-ban kaptunk szállást. Ez nagyon jó választásnak bizonyult az Evolvo részéről. Egy újépítésű szociális szállóban laktunk, kétágyas, vizesblokkal ellátott szobákban. A portánál WIFI is biztosítva volt. Az étkezés a szomszédos épületegységben volt megoldva napi kétszer (reggeli, vacsora), illetve kaptunk hidegélelem csomagot ebédre.

milano14 02

KÖZLEKEDÉS:
Az Evolvo biztosított mindenkinek bérletet a 3 hétre – ezzel tudtunk közlekedni Monzából Milánóba (vonattal) és Milánón belül. Közlekedési térképet is kaptunk – ez nagyban könnyítette az diákok önálló mozgását.

„… szép helyen voltunk, megtanultunk Milánóban közlekedni és az angolt is tudtuk egy kicsit használni.”
Juhász Niki 11t

SZAKMAI PROGRAM:
Munkaadó: THEATRO SABAOTH - keresztény “vándorszínház”

milano14 03

A diákok 2 projektben voltak érintettek:

1.    Egy performansz készült bibliai női alakok szerepeltetésével.

Feladat: 3 kiválasztott nő (Sába királynő, Mózes anyja és Mária) számára terevezni modern, de karakteréhez passzoló ruhát.

milano14 04

milano14 05

2.    Egy filmben való részvétel, melynek műfaja: katolikus horror.

Első feladat az inspirációszerzés, a témára való ráhangolódás volt.
Saját díszletet kellett tervezni a diákoknak az életükhöz. Ehhez pszichológiai gyakorlatokat csináltak. Megnézhették a horror film egyik belső díszletét segítségképpen.

milano14 06

milano14 07

milano14 09

A következő feladat a film szára jelmezek tervezése és kivitelezése volt. Ezen kívül állatmaszkokat csináltak.

milano14 08

milano14 10

„A szakmai készségünk a varrásban fejlődött és megtanultunk egyedül megoldani munkabéli problémákat.”
Juhász Niki 11t

KÖZÖS PROGRAMOK:
Rengeteg közös programon vettünk részt, ennek egy részét az EVOLVO szervezte és Kocsis András vezényelte le.

MONZA - Dóm
Első délután a lányokkal    megnéztük Monza belvárosát, a dómot és környékét.

milano14 11

MILANO – a Dóm és környéke; felmentünk a dóm tetőteraszára is, megnéztük a II. Victore Emanuele Gallery-t

milano14 12

milano14 13

milano14 14

PALAZZO MORANDO – divattörténeti gyűjtemény

milano14 15

Közös városnézés, pizzázás a Naviglio-n

milano14 16

EVOLVO szervezésében:
Városnézés Kocsis Andrással – divatnegyed megtekintése

milano14 17

Sforza kastély

milano14 18

IED – Milano Design egyeteme – divat szak megtekintése, trendelőadáson való részvétel

milano14 19

milano14 20

Divatbemutató a Svájci Nagykövetségen

milano14 21

Scala – az operaház és műhelyének látogatása

milano14 22

Rai Uno – tévéstúdió megtekintése

milano14 23

A Teatro Piccolo meglátogatása

milano14 24

milano14 25
 „… rá voltunk kényszerülve, hogy megoldjunk bizonyos helyzeteket, amik az életem során, a munkahelyemen is probléma lehet. Megtanultunk önállóak lenni, és úgy érzem sokkal magabiztosabb vagyok egy idegen helyzetben. Illetve sikerült a nyelvet is gyakorolni, ami nélkül a mai világban nagyon nehéz boldogulni.”
Szabó Heni 11t

„Jó tapasztalat volt számomra a gyakorlat. Gyakorolhattam az angolt és szakmailag is fejlődtem. Számos csodás helyet láttunk és megismertük az olasz szokásokat, kultúrát.”
Kiss Liza 11t.

„A milánói szakmai gyakorlatra visszatekintve nyelvi szempontból hasznosnak tekintem. Ezen kívül sok olyan helyet láttunk amik későbbi munkáinknál segítségünkre lesznek. A Scala és a Piccolo Theatro díszlet és jelmez műhelye betekintést engedett, hogy milyen is az életben a díszlet és jelmez készítés.”
Szabó Alexandra 11dj

„… most hogy láttam mi várhat rám a jövőben motiváltabb lettem.”
Wagner Niki 11dj

„Érdekes volt megismerni a szakmánkat egy külföld színház szempontjából. Milánó gyönyörű város sok látnivalóval. Az önállóságot igényli a gyakorlat, de sok szabadsággal is jár, amit főleg a városnézésre fordítottunk.”
Pataky Bea 11dj

„Talán úgy foglalhatnám össze a Milánói utunkat hogy az élet felkínált nekünk egy lehetőséget arra hogy láthassuk egy kis szeletét a világnak és mi éltünk is ezzel a lehetőséggel.

Túlzás lenne azt mondani hogy felhőtlenül élveztük minden pillanatát a 'kirándulásunknak' és hogy minden úgy zajlott volna ahogy azt előre elképzeltük,viszont visszagondolva egy élménnyel,tapasztalattal lettünk gazdagabbak ezáltal,új embereket ismerhettünk meg és betekintést nyerhettünk egy másik kultúra szokásaiba és megtudhattuk milyen is egy olyan helyen helyt állni ahol a nyelvi korlát is akadályt jelenthet.

Csak ajánlani tudom hogy használja ki mindenki akinek lehetősége nyílik rá ezt a programot, lehet hogy egy-egy adott pillanatban úgy fogja érezni hogy talán nem kellett volna,de egy olyan emlékekkel gazdagítja az embert amire ki tudja mikor nyílna újra lehetősége.”
Verebi Olívia,11.dj

Módosítás dátuma: 2014. szeptember 23. kedd, 10:17