Beiskolázás a 2020/2021-es tanévre

Iskolánk változatos és színes képzéseire várja azokat a fiatalokat, akik nyitottak a világra, érdeklődnek a divat, a művészetek és az idegen nyelvek iránt. A legkorszerűbb körülmények között biztosítjuk a magas színvonalú oktatást, az érettségire való felkészítést, a továbbtanulás elősegítését. A modern kor megkövetelte nyelvtudás érdekében a diákoknak lehetőségük van külföldi szakmai gyakorlatokon, részt venni. A tanulók divatbemutatókon, kiállításokon, különböző rendezvényeken mutathatják be a saját maguk tervezte és készítette darabjaikat. Az oktatás mellett változatos és színes programok gazdagítják az iskolai életet.

Képzéseink:

Technikumi képzések 5 éves (9-13. évfolyam):

Grafikus
Tagozatkód: 1003
A tanulónak meg kell ismernie a hardver és szoftveralkalmazásokat. Tudni kell kreatívan használni a tervezésben és nyomdai előkészítésben a grafikai programok által kínált lehetőségeket. Képesnek kell lennie a tanulónak önálló nyomdai termékek egyedi tervezésére és nyomdai alárendezésére. Ismernie kell a grafikai tervezés és tipográfia adta lehetőségeket. A számítógépes termeinkben a legújabb grafikai programokkal és digitális eszközökkel dolgoznak a tanulók.

Divat-, jelmez- és díszlettervező
Tagozatkód: 1002
A képzés célja olyan kreatív tudással rendelkező fiatalokat nevelni, akik a tervezési feladatok mellett pontosan ismerik a megvalósítás útját, a megvalósíthatóság határait is. A stílustanácsadó és divattervező vizuális műveltséggel, fejlett színérzékkel, rajzi-, festészeti- és öltözék kivitelezési ismeretekkel rendelkező szakember.

Könnyűipari technikus
Tagozatkód: 1001
A tanulóknak tudni kell új modellek tervezését, modellrajzokat, sorozatrajzokat, szabásmintákat, műszaki dokumentációt készíteni, tudni kell a termék megvarrását, divatbemutatók szervezését, lebonyolítását.
A nappali rendszerű oktatásban a tanulók ösztöndíjra lesznek jogosultak.
A tanulókat magasan képzett tanárok oktatják jól felszerelt tanműhelyekben.

Pedagógiai munkatárs
Tagozatkód: 1005
A pedagógiai - és családsegítő munkatárs köznevelési intézményekben foglalkoztatott szakember. Közreműködik az óvodai tevékenységek, a tanítási órák előkészítésében és lebonyolításában. Tevékenyen részt vesz a gyermek, tanuló higiénés szokásrendszerének kialakításában. Felügyeli, kíséri a gyermeket, tanulót. Részt vesz a gyermekek, tanulók szabadidős tevékenységének szervezésében.
A tanulókat magasan képzett tanárok oktatják.

Szakképző iskola 3 éves (9-11. évfolyam):

Divatszabó
Tagozatkód: 1006
A divatszabó feladata, a műszaki dokumentáció alapján, sorozat- és méretes női ruházati termékek gyártása, egyéb termékek ágynemű, függöny, lakástextíliák készítése, ruházati termékek átalakítása, javítása.
A nappali rendszerű oktatásban a tanulók ösztöndíjra lesznek jogosultak.
A tanulókat magasan képzett tanárok oktatják jól felszerelt tanműhelyekben.
Bőrtermékkészítő

Tagozatkód: 1007
A bőrtermékkészítő feladata a különböző bőrdíszműipari termékek kiszabása, előkészítése, díszítése, összeállítása, bélelése, befejező műveleteinek végrehajtása.
Kesztyűtermékek kiszabása, előkészítése, díszítése, összeállítása, bélelése, befejező műveleteinek végrehajtása. A bőrdíszműipari termékek különféle javítási műveleteinek végrehajtása.

Módosítás dátuma: 2020. január 07. kedd, 10:34