Tájékoztató szakmai vizsgáról
Kedves vizsgázó Tanulók!

A JEF/36644/2020-ITM egyedi miniszteri határozat alapján, az iskolai rendszerű képzést lezáró komplex szakmai vizsgák megrendezésre kerülnek, az alábbiak szerint:

•    vizsgára bocsátás feltétele, ha az utolsó évfolyamon a vizsgázó teljesítette a gyakorlati követelmények 60%-át,
•    a vizsgán kizárólag írásbeli, központi gyakorlati és interaktív vizsgatevékenység, valamint a gyakorlati vizsgatevékenység kerül megtartásra,
•    az írásbeli vizsgatevékenységek a női szabó, férfiszabó és ruhaipari technikus szakmákban május 27-én kerülnek lebonyolításra,
•    a gyakorlati vizsgatevékenységek időpontjáról az e-krétán keresztül küldtünk értesítést,
•    a szakmai vizsgák napi beosztásáról és a teremrendről az osztályfőnök küld értesítést
•    a vizsgázók számára a védőmaszk használata kötelező, amelyet a Budapesti Komplex Szakképzési Centrum biztosít (fejenként 1 db mosható maszkot),
•    a gumikesztyű használata megengedett,
•    írásbeli vizsgán egy teremben maximum 10 fő vizsgázó lehet,
•    a gyakorlati vizsgák a védőtávolság betartását figyelembe véve lesznek megszervezve,
•    a gyakorlati vizsgán a vizsgázók csak a saját eszközeikkel dolgozhatnak, a közös használatú gépeket fertőtleníteni kell, illetve a higiéniai szabályokat be kell tartani.

A szakmai vizsgával kapcsolatban folyamatos tájékoztatást nyújtunk az osztályfőnökön, a Krétán és a honlapon keresztül, ezért kérjük, kísérjék rendszeresen figyelemmel.

Kérem a vizsgázókat, hogy az alkalomhoz illő öltözékben jelenjenek meg a vizsga kezdése előtt legalább 30 perccel, a kijelölt teremben. A vizsga ideje alatt kerülni kell az épületen belüli felesleges mozgást.

Személyazonosító igazolványt, megengedett szakmai- és íróeszközöket mindenki hozzon magával.

A gyakorlati vizsgán is legyen legalább 30 perccel hamarabb a kijelölt tanműhelyben. Váltóruha megengedett.

Nyomatékosan megkérek mindenkit, az egészségügyi előírásokat tartsa be, vigyázva egymás és tanárai egészségére. A maszkot hozza el a gyakorlati vizsgára, illetve a kesztyűjét is. A másfél méteres távolságtartás (védőtávolság) mindig legyen elsődleges szempont.

Kérem a fentiek tudomásul vételét.
Mindenkinek sok sikert kívánok a vizsgákhoz!

Zétényiné Gál Mária igazgató
Budapest, 2020. május 4.

Felvételi 8. évfolyamosoknak
A felvételi eredményekről minden tanulót postai úton, levélben értesítettünk.

Irásbeli érettségi vizsgák időpontjai

Szakmai Vizsga 2020
szakmai-vizsga-időpontok info9
Módosítás dátuma: 2020. április 27. hétfő, 08:12

Az érettségi vizsgák 2020. május–júniusi vizsgaidőszakban történő megszervezéséről

Kérelem az érettségi vizsgajelentkezés módosítására
Az alábbi kérelmek valamelyikét mentse el a számítógépére, töltse ki, majd e-mailen küldje el a vizsgajelentkezését fogadó intézményhez.
A benyújtás határideje: 2020. április 21.

Ügyintézés

Tisztelt Szülő!
Kedves Tanuló!

Iskolánkban a korona vírus járvány miatt az ügyintézés korlátozottan történik. Ezért kérem, ha valakinek elintézendő ügye van, azt az Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. e-mail címen tudja jelezni.

Amennyiben személyesen szeretne ügyet intézni, a megadott email címen feltétlenül egyeztessen.

Zétényiné Gál Mária

Módosítás dátuma: 2020. április 08. szerda, 09:14

Digitális oktatás

Tisztelt Szülők! Kedves Tanulók!

A rendkívüli oktatási helyzettel kapcsolatban az iskola vezetősége az alábbiakról kívánja tájékoztatni önöket:

• 2020. március 16-ától tantermen kívüli, digitális oktatás lesz - a Krétában új felület áll rendelkezésre (üzenetek, e-ügyintézés), ahol a pedagógusok, szülők, tanulók üzenni tudnak egymásnak, tananyagok tölthetők fel, beadandók küldhetőek el
  • a tanulók és a szülők a Krétán keresztül kapják meg a tananyagokat, feladatokat, határidőket, ezek ellenőrzése is ott zajlik majd
  • szintén a Krétában lesz meghatározva az osztályozás módja, illetve hogy mire és hogyan kapnak jegyet a tanulók
  • minden aktuális információt igyekszünk megosztani önökkel, ezért kérjük, hogy napi rendszerességgel kövessék a Krétát
  • türelmüket kérjük a minél hatékonyabb eljárásrend kialakításában, addig is a heti tanulnivalók keddig felkerülnek az e-naplóba

Felhívjuk minden szülő és tanuló figyelmét, hogy az egészségügyi előírásokat tartsák be, a tanulók maradjanak otthon, és a tanulás minden nap rendszeres legyen.
Ahhoz, hogy a gyermekek a lehető legjobban felkészülhessenek a vizsgákra és a tanév sikeres teljesítésére, elengedhetetlen, hogy a pedagógusokkal együttműködve végezzék a kiadott feladatokat.

A szülők felelőssége jelen helyzetben óriási, kérjük, hogy rendszeresen ellenőrizzék gyermekük tanulmányait, a pedagógusok visszajelzéseit, igyekezzünk közös erővel átvészelni a jelenlegi helyzetet.

Az iskola vezetősége

Tájékoztató

Tisztelt Szülő!
Kedves Tanulók!

Tájékoztatom, hogy Magyarország miniszterelnöke hétfőtől új oktatási munkarendet helyezett kilátásba. Hétfőtől a diákok nem látogathatják az iskolát, az otthoni tankönyvek és a digitális technika felhasználásával tervezzük az oktatási tevékenység megoldását.

Fontos, hogy miniszterelnöki ígéret szerint sem az év vége, sem a megszervezésre kerülő érettségi és szakmai vizsgák nincsenek veszélyben!

Hétfő reggeltől minden iskolai rendezvényt (pl. szülői értekezletek, fogadóórák, ünnepségek, stb.), utazást határozatlan időre el kell napolnunk.

Újabb információkért nézzék az iskola honlapját.

Zétényiné Gál Mária

<< Első < Előző 1 2 3 Következő > Utolsó >>