Erasmus+ program pályázat
Örömmel értesítünk mindenkit, hogy iskolánknak az Erasmus+ programban 2017. február 2-i határidőre benyújtott köznevelési mobilitási és szakképzési mobilitási pályázatunk támogatást nyert.

A Flamenco: Andalúz esszencia elnevezésű szakképzési mobilitási projekt keretében 15 tanulónk tölti nyári gyakorlatát Spanyolországban, Sevillában. A tanulók új ismeretekkel gazdagodnak, a külföldi partnekekkel folytatott angol nyelvű társalgás nagymértékben fejleszti nyelvtudásukat.

Tervezett tevékenységeik (flamenco ruha tervezése, szabásminta készítése, szabás-varrás) együttesen hozzájárulnak ahhoz, hogy a diákok megvalósítsák legfőbb céljaikat, átéljék az alkotás örömét, és új élményekkel és tapasztalatokkal gazdagodjanak. Részt vesznek kulturális programokon, megtekintik a helyi nevezetességeket, ismerkednek a spanyol gasztronómia specialitásaival.

Iskolánk új Erasmus+ KA1 köznevelési projektje („Kitekintő – Közelítő II.”) ismét sikeresen indult, és 5 tanári mobilitásra nyert lehetőséget. 5 kollégánk (Csatlós Márton informatikus-könyvtáros, Gábriel Klára magyar-pedagógia szakos tanár, Jakab Kata szabadidőszervező, Lengyel Ildikó angoltanár, Lengyel Ildikó pszichológus) vett részt és nyert el támogatást az Erasmus+ pályázaton, így Anglia, Olaszország és Németország különböző pedagógus továbbképzési intézeteiben tanulhat a nyáron 1-2 héten keresztül.

A választott kurzusok –pl. Handling stress, avoiding burnout, Better english for teachers, Special Needs and Inclusive Learning, History of fashion, olasz és német intenzív tanfolyamok– mind a szakmai megújulást, az egész életen át tartó tanulást szolgálják. Az európai nyelveket élő környezetben gyakorolják, a számos európai országból érkező kollégákkal beszélgetve megkapják azt a felfrissülést, ami a munkához elengedhetetlenül szükséges. Maga a tanfolyamokon való részvétel segít a kiégés elleni küzdelemben. Olyan kapcsolati tőkére is szert tesznek a résztvevők, ami jövőbeni lehetséges testvériskolákkal való kapcsolat  kialakítását szolgálja. A nemzetközi szakmai projektekhez az eTwinning felületén keresztül csatlakoznak, bekapcsolódva a tanítás Európán átívelő vérkeringésébe.

A kint megszerzett tudást kollégáink nemcsak saját óráikba építik be, hanem átfogó szakmai tájékoztatással együtt workshopokat tartanak érdeklődő kollégáiknak, törekszenek a minél szélesebb körű disszeminációra.

Nagy öröm mindannyiunknak ez a különleges és ritka lehetőség, mellyel kollégáink szakmai elköteleződésüket, megújulni vágyásukat és a fejlődésre való nyitottságukat bizonyítják, és hozzájárulnak az intézményünkben folyó oktatás és szakmai munka színvonalának növekedéséhez.
A honlapunkon található projektet az Európai Unió támogatta.
A kiadványban megjelentek nem szükségszerűen tükrözik az Európai Bizottság nézeteit.