uj.banner
Budapesti Komplex SZC Kreatív Technikum
Általános Iskola 8. osztály utáni képzések | Érettségi | Felnőttképzés | Nyelvi képzések
Olimpia régen és most

Interjú Hortobágyi Ami testnevelés tanárnővel, aki az „Olimpia régen és most” csoportmunkát tartotta a Comenius projektnapokon szeptember 2-án és 3-án.

Mivel foglalkozott a tanárnő a munkacsoporttal közösen a projektnapokon?

Az első napon már reggel párokra osztottam a csoportomat, hogy így könnyebben megismerjék egymást és kicsit együtt dolgozzanak. Mindenki kapott két olimpiát az Újkori olimpiák közül, amiről anyagot- információt kellett gyűjtenie. Elmentünk a Testnevelési és Sport múzeumba, ahol körbevezettek minket, és megmutattak nekünk minden fontos és érdekes dolgot. Egy emelettel feljebb pedig az UTE történetével, sportolóival, és híres meccseivel ismerkedhettünk meg. Biztosra veszem, hogy a gyerekek nagyon élvezték. A második nap megpróbáltuk gépre vinni a sok információt, amit gyűjtöttek, sikerült is. Hat órát ültek egyfolytában a gép előtt, sokat dolgoztak vele.

Ezekből hamarosan video készül, amit az iskola honlapján bármikor el lehet érni. Egy video az összes Újkori olimpiáról mekkora segítség a diákoknak, akik a tanulmányaik során éppen ezzel foglalkoznak.

Mi hiányzott ebből a 2 napból?

A mozgás. Ez természetes. A sok visszajelzésből, amit a csoportban lévő gyerekek írtak azt olvastam, hogy mindenki hiányolta a mozgást. Valaki csak azért jött ebbe a csoportba, mert itt mozoghatott volna. Ha lehetne, biztos örülne mindenki még egy napnak, ami igazán csak a mozgásról szól. A csoportomat elvinném kirándulni, hiszen ez alatt a 2 nap alatt tényleg nagyon sokat dolgoztak.


Olympics – then and nowA riport was made with Miss Ami Hortobágyi who had a workshop on Modern Olimpics on the 2nd and 3rd of September.

What were they doing with your group during 2 days?

On the first day I devided my group into pairs to get to know each other and work together. Everybody received 2 Olympic Games among modern Olympic Games to find information about them. Then we went to the museum of physical education and sport where we were shown all important and interesting things. During our guided tour we could hear about the history of UTE, its sportsmen and famous matches. I’m sure the children enjoyed it very much. Next day the students tried to store all this information onto computer which had been successfully done. They had been working for six hours. It was a huge work.

A video will be made soon and put on school website so it can b reached by anyone. A video dealing with all modern Olympic Games is a great help for students who during their studies come across them.

What did you miss during these 2 days?

The movement. Of course. From a lot of feed back that I read everybody missed exercising. Some students joined this workshop because of doing sports. If there was a possibility everybody would be glad to have an extra day playind only sports. I would take my group on anouting because they wetre working a lot during these 2 days.
Módosítás dátuma: 2011. január 28. péntek, 14:44
 

esza hu_v863-300x272

ALUMNI -
VEKOP-8.6.3-16-2017-00006

Idegen nyelvi készségek fejlesztése

hatartalanul logo

Határtalanul!
a nemzeti összetartozás
operatív programja

Idegen nyelvi készségek fejlesztése

infoblokk kedv_final_RGB_ESZA_felso-300x210

VEKOP-8.5.1-17-2017-00003
"Idegen nyelvi készségek
fejlesztése"

Idegen nyelvi készségek fejlesztése

infoblokk kedv_final_RGB_ESZA_felso-300x210

VEKOP-8.6.3-16-2017-00006
„BKSZC – Bátorság, Komplexitás,
Szinergia és Célszerűség a
Szakképzésért”

ruha
konyvtar
szakmai gy
Budapesti Komplex SZC Kreatív Technikum
Minden jog fenntarva! © 2009,
http://www.modelldivatiskola.hu, e-mail: titkarsag@kreativtechnikum.hu
Elérhetőségek: Főépület - 1133 Budapest, Vág u. 12-14. Telefon: +36 1 351 05 14, Fax: +36 1 351 10 93, Tanműhely - 1134 Budapest, Szabolcs u. 27. Telefon: +36 1 412 27 50