uj.banner
Budapesti Komplex SZC Kreatív Technikum
Általános Iskola 8. osztály utáni képzések | Érettségi | Felnőttképzés | Nyelvi képzések
Comenius napok 2010

Szeptember 2 – 3


A mi Comenius csapatunk Szeptember 2 – 3-án Comenius napokat szervezett az iskolában. Ez a rendhagyó tanévkezdés a kreatív tevékenységekről szólt. A diákok sokféle program közül választhattak, Pl.: Sport, szuvenír készítés, mentális mozaik, ruhatervezés. Mindenkinek választania kellett egyet.

Én a ruhatervezésen vettem részt, ami a rajzteremben került megrendezésre. Az első napon a diákok 5 különböző csoportba lettek beosztva és ezeknek a csoportoknak együtt kellett működnie a kép nap alatt. Első feladatként a tanárnő szavakat mutatott, mint például: elfogadás, kirekesztettség.

Ezeket a szavakat kellett sorba rendezniük a csoportoknak saját értékrendjük szerint és természetesen közös megegyezés alapján. Ezután megalkottuk a csapatszabályokat. Ezen szabályok : fegyelem, elfogadás, tisztelet… A szabályokat ezentúl is be kell tartanunk! Következő feladatként miden csoport választott egy témát (zene, fantázia, káros szenvedélyek…) E témák alapján a csapatoknak ruhákat kellett rajzolniuk, amik kapcsolódnak az általuk választott témához. Végül rajzoltunk egyet, ami minden csapattag elképzelését ötvözte.

A második napon az volt a feladatunk, hogy elkészítsük az általunk rajzolt ruhát. A ruha készülhetett textilből, papírból és egyéb anyagokból, amiket a szertárban találtunk. A legfontosabb dolog az együttműködés volt. Minden csapat 5 órát kapott a ruhája elkészítésére. A nap végén minden csapat elmondta a többieknek milyen anyagokból, hogyan készítette el a ruháját és mi volt a fő inspiráció.

Számomra nagyon jó élmény volt ez a két nap, mert még soha nem csináltam ehhez hasonlót. A Comenius napok remek csapatépítő programokat tartalmaztak. Nagyon sok új barátság született és 5 fantasztikus ruha.


angol_zaszlo

Comenius Days
2nd. September – 3rd. September


Our comenius group organised Comenius Days on the 2nd and 3rd of September in our school. This unusual beginning of this schoolyear was about creative activities. The students could choose a lot of topics, for example: sport activities, mental mosaic, souvenir shop, dress design… Everybody had to choose one! I took part in dress designing. It was organised in the art room.

On the first day the students were separated into 5 groups and they had to work together. Firstly , the teacher showed words for example: acceptance, exclusian… The groups had to put these words according their values. After that, we set up the Group Rules.These rules included discipline assistance, diligence. We had to observe the rules. After this task, the groups had to choose one topic for example, fantasy, addiction, music.The groups had to draw one dress which related to the chosen topic. After that we had to draw one dress which included everybody’s imagination.

Nextday we had to create the dress. The dress should be made from paper, textile and all kinds of materials which were in stock. The most important thing was cooperation. We had 5 hours to finish our dress. At the end of the day we told the others how we could do the dress and what it was inspired by.

For me it was a very good experience, because I have never done this kind of activity before. In my opinion , these days were very good „group-maker”days. Due to these days we had made a lot of new friends and 5 fantastic dress.
Módosítás dátuma: 2011. január 28. péntek, 08:50
 

esza hu_v863-300x272

ALUMNI -
VEKOP-8.6.3-16-2017-00006

Idegen nyelvi készségek fejlesztése

hatartalanul logo

Határtalanul!
a nemzeti összetartozás
operatív programja

Idegen nyelvi készségek fejlesztése

infoblokk kedv_final_RGB_ESZA_felso-300x210

VEKOP-8.5.1-17-2017-00003
"Idegen nyelvi készségek
fejlesztése"

Idegen nyelvi készségek fejlesztése

infoblokk kedv_final_RGB_ESZA_felso-300x210

VEKOP-8.6.3-16-2017-00006
„BKSZC – Bátorság, Komplexitás,
Szinergia és Célszerűség a
Szakképzésért”

ruha
konyvtar
szakmai gy
Budapesti Komplex SZC Kreatív Technikum
Minden jog fenntarva! © 2009,
http://www.modelldivatiskola.hu, e-mail: titkarsag@kreativtechnikum.hu
Elérhetőségek: Főépület - 1133 Budapest, Vág u. 12-14. Telefon: +36 1 351 05 14, Fax: +36 1 351 10 93, Tanműhely - 1134 Budapest, Szabolcs u. 27. Telefon: +36 1 412 27 50