uj.banner
Budapesti Komplex SZC Kreatív Technikum
Általános Iskola 8. osztály utáni képzések | Érettségi | Felnőttképzés | Nyelvi képzések
Comenius Projekt
ÉPségbe zárt SZÉPség: hogyan élsz a testedbe zárva?!comenuismini

Comenius pályázat 2009 – 2011 For a better life
Hogyan élsz a testedbe zárva?


- Comenius projekt napok (Hamarosan!)
- Gazdálkodj drogosan! (Hamarosan!)
- Olimpia régen és most (Hamarosan!)
- Utazó irodalom (Hamarosan!)

A pályázatban résztvevő országok:
Magyarország, Olaszország, Spanyolország,
Franciaország, Lengyelország


ÉPségbe zárt SZÉPség: hogyan élsz a testedbe zárva?!

Az ember az életét a testében éli le. A test mint egy „állandó ruha” van jelen. A ruhának több funkciója is van. Véd a természet viszontagságai ellen, fedi a csupasz testünket, meghatározza a nemiségünket, társadalmi hovatartozásunkat.

Amikor ruhát választunk, figyelembe veszünk esztétikai funkciókat is. Próbálunk számunkra szépet találni. Születésünkkel, testünk adott, nem választhatjuk, nem cserélhetjük le. Azonban egy automatikus vágyunk van arra, hogy szépek legyünk, és szépnek lássanak minket. Ahhoz, hogy ez a vágyunk teljesüljön, egész életünkben ápolnunk, és védenünk kell velünk született „ruhánkat” testünket.

A ma embere vizuális világban él. A tv, a plakátok, a reklámok a külső szépségre helyezik a hangsúlyt. Bőrünk egy határ külsőnk és belsőnk között, egy fal, szemmel látható és láthatatlan dolgok között. Amikor belső szépségről beszélünk, nem csak a lélek szépségére kell gondolnunk, hanem belső szerveink szépségére is. Szerveink szépsége épségükben rejlik, és ép csak az lehet, ami egészséges.

Ezért fontos, hogy „állandó ruhánkat”épen tartsuk. Mert ez a „ruha” önmagában szép, de gyorsan foszlásnak indul kívülről, és belülről is, ha nem figyelünk rá!
Ehhez a gondolatsorhoz kacsolódik Comenius pályázatunk, amiben ha részt veszel, a jövőben egy tudatosabb testtel élheted a hétköznapjaidat.

A kérdés az, hogy képes vagy-e változtatni?! Akarsz-e változni?!

Számítunk rád!

Iskolánk két éves Comenius pályázatot nyert, melynek mottója „For a better life” - „A szÉP életért”.

A pályázatban öt ország iskoláinak diákjai működnek együtt velünk, Franciaországból, Lengyelországból, Spanyolországból, Olaszországból és Portugáliából. A közös projekt első évében minden résztvevő iskola diákcsoportja felméri a saját környezetében élők mindennapi szokásait, a káros szenvedélyek gyakoriságát.

A téma magába foglalja mind az alkohol- és a drogfogyasztási szokásokat, a dohányzást, az egészséges táplálkozást, a sportolási és szabadidős tevékenységeket, azaz a mindennapi ÉLETETEKET!!! Elfogadott iskolai munkatervünk alapján a diákönkormányzattal együttműködve az idei és a következő tanévben is erre a programra építjük fel a diákok egész évi egészségtudatos nevelését, illetve a diáknapot!

A projektet 14, angolul jól kommunikáló diákunk irányítja, bevonva a munkába az iskola összes diákját:

A két éves projektmunkát végző diákok névsora:
1. Manzera Nikoletta 12. n
2. Zoltay Ágnes 12. n
3. Balázs Viktória 12. n
4. Tóth Anita 12. n
5. Wild Barbara 12. n
6. Szlatinszki Imola 11. n
7. Brenner Mercédesz 11. n
8. Sík Bettina Pálma 11. n
9. Sárközi Andrea 11.dj
10. Márkus Róbert 12. dj
11. Kocsis Alexandra 12. dj
12. Szabó Rita 12. dj
13. Szabó Eliza 12. dj
14. Kis Virág Bernadett 12. dj
15. Marics Pálma 10. t
16. Eifert Katalin 10. t

Projektvezető tanár: Lengyel Ildikó

Segítő pedagógusok:
Benczik Judit, Varga Viktória, Jakab Kata, Horváth Gábor


Mindenkitől nagy szeretettel várunk mindenféle ötletet, észrevételt a Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. E-mail címre!!!


Lengyel Ildikó Varga Viktória  Jakab Kata
projektvezető projektsegítő projektsegítőangol_zaszlo

Sound mind in a sound body

People live their life in their body. The body is a „permanent garment”. Clothes have more functions. They are weather-fed, cover our naked body, identify our sex and our place in the society.

When we choose clothes, we take the aesthetic functions into consideration. We try to find something beautiful for us. With our birth our body is given we can’t choose or change it. However we have a spontaneous design to be beautiful and to be seen beautiful. To fulfil this desire, we have to take care of and protect our body „garment” which we were born with during all our life.

The modern man lives in a visual world. Television, posters, commercials emphasise outer beauty. Our skin is a borderline between appearance and personality and a wall between visible and invisible things. When we are taking about inner beauty, we can’t think only about the beauty of the soul, but about the beauty of our organs too. The beauty of our organs lie in their well-being. And only health brings well-being.

That is why it is important to keep our „permanent garment” healthy because this outfit is beautiful itself but starts becoming frayed in and out quickly if we don’t take care of it.

Our Comenius application refers to this idea, if you take part in it you can live a more conscious life in the future.
The question is: Are you able to change it? Are you willing to change it?
Do take part in it!

Our school has won a 2 year long Comenius project. its motto is „For a better life”. This project involves students from 5 countries: France, Hungary, Poland, Spain, Italy and Portugal. During the 1st year students from each participating school do a research on everyday habits of people around them, and the frequency of harmful addiction.

The topic covers a range of issues such as alcohol and drug using habits, smoking, healthy eating, sport and outdoor activities which are a part of your life. According to our school lay in cooperation with the student’s government this and next year we are going to use this project during the year in the framework of student’s day to raise awareness of upbringing healthy life.

The projekt is conducted by 14 students who can speak English very well and they work together with alt he students of the school.
The list of students participating in the 2 years’ project

1. Nikoletta Manzera 12. n
2. Ágnes Zoltay 12. n
3. Viktória Balázs 12. n
4. Anita Tóth 12. n
5. Barbara Wild 12. n
6. Imola Szlatinszki 11. n
7. Mercédesz Brenner 11. n
8. Bettina Pálma Sík 11. n
9. Andrea Sárközi 11.dj
10. Róbert Márkus 12. dj
11. Alexandra Kocsis 12. dj
12. Rita Szabó 12. dj
13. Eliza Szabó 12. dj
14. Virág Bernadett Kis 12. dj
15. Pálma Marics 10. t
16. Katalin Eifert 10. t

Head of the project:  Ildikó Lengyel

Teachers who assist students:
Judit Benczik, Viktória Varga, Kata Jakab, Gábor Horváth

During this school term in the framework of this topic we are going to launch a film club, visit the theatres and on March 4th we are organising a Students’ Day dealing with the theme.

We are looking forward to your ideas, observations on Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. .

Thank you in advance for your cooperation.

Ildikó Lengyel    Viktoria Varga    Kata Jakab
coordinator   project assistant  project assistant

Módosítás dátuma: 2011. január 28. péntek, 14:48
 

esza hu_v863-300x272

ALUMNI -
VEKOP-8.6.3-16-2017-00006

Idegen nyelvi készségek fejlesztése

hatartalanul logo

Határtalanul!
a nemzeti összetartozás
operatív programja

Idegen nyelvi készségek fejlesztése

infoblokk kedv_final_RGB_ESZA_felso-300x210

VEKOP-8.5.1-17-2017-00003
"Idegen nyelvi készségek
fejlesztése"

Idegen nyelvi készségek fejlesztése

infoblokk kedv_final_RGB_ESZA_felso-300x210

VEKOP-8.6.3-16-2017-00006
„BKSZC – Bátorság, Komplexitás,
Szinergia és Célszerűség a
Szakképzésért”

ruha
konyvtar
szakmai gy
Budapesti Komplex SZC Kreatív Technikum
Minden jog fenntarva! © 2009,
http://www.modelldivatiskola.hu, e-mail: titkarsag@kreativtechnikum.hu
Elérhetőségek: Főépület - 1133 Budapest, Vág u. 12-14. Telefon: +36 1 351 05 14, Fax: +36 1 351 10 93, Tanműhely - 1134 Budapest, Szabolcs u. 27. Telefon: +36 1 412 27 50